• Угорщина більше не роздаватиме свої паспорти в Україні, – Клімкін

Угорщина більше не роздаватиме свої паспорти в Україні, – Клімкін

.

Источник: depo.ua

Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін в Мілані, відповідаючи на запитання, повідомляє Depo . ua з посиланням на "Європейську правду" .

"Угорці кажуть, що не видають зараз паспортів. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, бо я пам'ятаю заяви Сійярто, коли він казав, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилось", - розповів він.

Клімкін визнав, що угорське законодавство про спрощене надання громадянства закордонним угорцям зберігається і процедура може продовжитися за кордоном України.

"Я, на жаль не можу гарантувати, що вони не спробують продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття у себе, в Угорщині – на угорській території ми їхні дії не можемо контролювати. Але для нас питання абсолютного принципу – що у своїх консульствах на нашій території вони за визначенням не можуть цього робити", - пояснив міністр.

Він також повідомив, що Україна запропонувала Угорщині підписати угоду про уникнення подвійного громадянства, але не отримала відповіді Будепешта на свою пропозицію.

Нагадаємо, минулого тижня в Києві пройшли українсько-угорські консульські консультації, а 6 грудня у Мілані відбулася зустріч очільників МЗС. Клімкін підтвердив, що на цих зустрічах Угорщина офіційно погодилася на припинення попередньої паспортної практики.

6 грудня м іністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав офіційний Будапешт долучитися до заходів міжнародної спільноти зі стримування російського агресора .

Источник: 24tv.ua


Угорські консульства припинили і не будуть відновлювати процедуру видачі угорського громадянства українцям на території своїх консульств на Закарпатті та в Києві.

Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін, пише "Українська Правда".


Минулого тижня в Києві пройшли українсько-угорські консульські консультації, а 6 грудня у Мілані відбулася зустріч глав МЗС. Міністр підтвердив, що на цих зустрічах Угорщина офіційно погодилася на припинення попередньої паспортної практики.


Угорці кажуть, що не видають зараз паспортів. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, бо я пам’ятаю заяви Сійярто, коли він казав, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилось,
– додав Павло Клімкін.


Міністр додав, що угорське законодавство про спрощене надання громадянства закордонним угорцям зберігається, і процедура може бути продовжена за кордоном України.


Я, на жаль не можу гарантувати, що вони не спробують продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття у себе, в Угорщині – на угорській території ми їх дії не можемо контролювати. Але для нас питання абсолютного принципу – що у своїх консульствах на нашій території вони за визначенням не можуть цього робити,
– пояснив міністр.


Більше того, голова МЗС повідомив, що Україна запропонувала Угорщині підписати угоду про уникнення подвійного громадянства, але відповіді не отримала.


У чому полягає скандал з угорськими паспортами?У вересні 2018 року стало відомо про те, що громадянам України видають паспорти Угорщини. У мережу потрапило відео, на якому знято як мешканці Берегова отримують громадянство та присягають на вірність Угорщині. Також новоспеченим підданим Угорщини рекомендували приховувати факт подвійного громадянства від української влади. Це спричинило дипломатичний скандал. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що видача угорських паспортів не суперечить законам України.


Источник: espreso.tv
Угорщина погодилася не роздавати свої паспорти в Україні, - Клімкін


6 грудня, 2018, 19:18
6 грудня, 2018, 19:18


Угорські консульства припинили видачу угорського громадянства українцям на Закарпатті та в КиєвіПро це сказав міністр закордонних справ Павло Клімкін, відповідаючи в Мілані на запитання про підсумки переговорів з угорською стороною, повідомила речниця МЗС Катерина Зеленко в Тwitter."Угорці кажуть, що не видають зараз паспортів. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, бо я пам’ятаю заяви Сійярто, коли він казав, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилось", - розповів він.Клімкін визнав, що не може гарантувати, що Угорщина не спробує продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття на своїй території."Я, на жаль не можу гарантувати, що вони не спробують продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття у себе, в Угорщині – на угорській території ми їхні дії не можемо контролювати. Але для нас це питання абсолютного принципу – що у своїх консульствах на нашій території вони за визначенням не можуть цього робити", - пояснив міністр. • Нагадаємо, відносини між Угорщиною і Україною загострилися через ухвалення українського закону про освіту, що визначає мовою освіти державну українську. Угорщина заявила, що це порушує права угорської меншини. Україна відкинула звинувачення, проте Будапешт на знак невдоволення  блокує зближення України з НАТО.
 • У травні до генсека Північноатлантичного альянсу Єнса Столтенберґа надійшло Альянсу щодо України.
 • Пізніше у відносинах України та Угорщини розпочалася нова криза. Її викликало відео з церемонії прийняття закарпатських мешканців у громадянство, яка проходила у консульстві в Береговому. На відео закарпатців закликали приховувати угорське громадянство від української влади.
 • Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль розповів, що угорська влада перенесла видачу паспортівДо теми
img

6 грудня, 2018

img

5 грудня, 2018
4 грудня, 2018
Читати також

 • img

  1 грудня, 2018


 • img

  1 грудня, 2018


 • img

  30 листопада, 2018


 • img

  12 листопада, 2018


 • img

  2 грудня, 2018


До теми
img

6 грудня, 2018

img

5 грудня, 2018
4 грудня, 2018Читати також


 • img

  1 грудня, 2018
 • img

  30 листопада, 2018
 • img

  12 листопада, 2018новини партнерів
6 грудня, 2018 четвер


 • Чи допомагали Ви Армії за останні 5 років?
  Так
  Ні  голосувати6 грудня, 2018 четверИсточник: ukrreal.info

Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін, пише "Українська Правда", - інформують "Українські реалії" з посиланням на 24tv.ua. 
Минулого тижня в Києві пройшли українсько-угорські консульські консультації, а 6 грудня у Мілані відбулася зустріч глав МЗС. Міністр підтвердив, що на цих зустрічах Угорщина офіційно погодилася на припинення попередньої паспортної практики.
Угорці кажуть, що не видають зараз паспортів. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, бо я пам’ятаю заяви Сійярто, коли він казав, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилось,– додав Павло Клімкін.
Міністр додав, що угорське законодавство про спрощене надання громадянства закордонним угорцям зберігається, і процедура може бути продовжена за кордоном України.
Я, на жаль не можу гарантувати, що вони не спробують продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття у себе, в Угорщині – на угорській території ми їх дії не можемо контролювати. Але для нас питання абсолютного принципу – що у своїх консульствах на нашій території вони за визначенням не можуть цього робити,– пояснив міністр.
Більше того, голова МЗС повідомив, що Україна запропонувала Угорщині підписати угоду про уникнення подвійного громадянства, але відповіді не отримала.

Источник: day.kyiv.ua

Угорські консульства припинили видачу угорського громадянства українцям на Закарпатті та в Києві.Про це сказав міністр закордонних справ Павло Клімкін, відповідаючи в Мілані на запитання про підсумки переговорів з угорською стороною, повідомила речниця МЗС Катерина Зеленко в Тwitter.


"Угорці кажуть, що не видають зараз паспортів. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, бо я пам’ятаю заяви Сійярто, коли він казав, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилось", - розповів він.


Клімкін визнав, що не може гарантувати, що Угорщина не спробує продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття на своїй території.


"Я, на жаль не можу гарантувати, що вони не спробують продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття у себе, в Угорщині – на угорській території ми їхні дії не можемо контролювати. Але для нас це питання абсолютного принципу – що у своїх консульствах на нашій території вони за визначенням не можуть цього робити", - пояснив міністр.Угорські консульства припинили видачу угорського громадянства українцям на Закарпатті та в КиєвіПрес-підхід Міністра @PavloKlimkin на полях #OSCEMC18 у Мілані
Minister @PavloKlimkin speaking to journalists on the https://t.co/XXwzTnJ1p5


— Kateryna Zelenko (@KaterynaZelenko) 6 грудня 2018 р.


 


Источник: glavcom.ua

Угорські консульства на території України припинили і не будуть відновлювати процедуру видачу угорського громадянства громадянам України на території своїх консульств на Закарпатті та в Києві.


Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін, відповідаючи в Мілані на запитання про підсумки переговорів з угорською стороною.


Як відомо, на минулому тижні в Києві пройшли українсько-угорські консульські консультації, а 6 грудня у Мілані відбулася зустріч глав МЗС.Клімкін підтвердив, що на цих зустрічах Угорщина офіційно погодилася на припинення попередньої паспортної практики.


«Угорці кажуть, що не видають зараз паспортів. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, бо я пам’ятаю заяви Сійярто, коли він казав, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилось», - розповів він.


Клімкін визнав, що угорське законодавство про спрощене надання громадянства закордонним угорцям зберігається і процедура може продовжитися за кордоном України.


«Я, на жаль не можу гарантувати, що вони не спробують продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття у себе, в Угорщині – на угорській території ми їх дії не можемо контролювати. Але для нас питання абсолютного принципу – що у своїх консульствах на нашій території вони за визначенням не можуть цього робити», - пояснив міністр.


Він також повідомив, що Україна запропонувала Угорщині підписати угоду про уникнення подвійного громадянства, але не отримала відповіді Будепешта на свою пропозицію.


Нагадаємо, у вересні у відносинах України та Угорщини розпочалася нова криза. Її викликало відео з церемонії прийняття закарпатських мешканців у громадянство, яка проходила у консульстві в Береговому. На відео закарпатців закликали приховувати угорське громадянство від української влади.


У зв’язку зі скандалом Україна та Угорщина обмінялися видворенням консульських співробітників. Угорщина наполягала, що в Україні не заборонено приховувати подвійне громадянство.


Нагадаємо, у вересні у відносинах України та Угорщини розпочалася нова криза. Її викликало відео з церемонії прийняття закарпатських мешканців у громадянство, яка проходила у консульстві в Береговому. На відео закарпатців закликали приховувати угорське громадянство від української влади.


У зв’язку зі скандалом Україна та Угорщина обмінялися видворенням консульських співробітників. Угорщина наполягає, що в Україні не заборонено приховувати подвійне громадянство.

Источник: prm.ua

Угорські консульства на території України припинили і не будуть відновлювати процедуру видачу угорського громадянства громадянам України на території своїх консульств на Закарпатті та в Києві.


Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін, відповідаючи в Мілані на запитання про підсумки переговорів з угорською стороною, передає "Європейська правда".


"Угорці кажуть, що не видають зараз паспортів. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, бо я пам’ятаю заяви міністра закордонних справ Угорщини Сійярто, коли він казав, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилось", - заявив Клімкін.


Він також визнав, що угорське законодавство про спрощене надання громадянства закордонним угорцям зберігається і процедура може продовжитися за кордоном України.


"Я, на жаль не можу гарантувати, що вони не спробують продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття у себе, в Угорщині – на угорській території ми їх дії не можемо контролювати. Але для нас питання абсолютного принципу – що у своїх консульствах на нашій території вони за визначенням не можуть цього робити", - додав міністр.


Він також повідомив, що Україна запропонувала Угорщині підписати угоду про уникнення подвійного громадянства, але не отримала відповіді Будапешта на свою пропозицію.


Нагадаємо, раніше через видачу паспортів консула Угорщини у місті Берегове було оголошено персоною нон-грата.


Раніше "Прямий" повідомляв, що у консульстві Угорщини в Береговому, Закарпатської області, громадянам України видають угорські паспорти, це супроводжується келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями - не повідомляти про отримання документів українській владі.


Крім того, депутат Берегівської райради Кароль Беркі склав мандат після того, як під час перетину кордону у нього виявили угорський паспорт.


Згодом через скандал, який виник після оприлюднення відео видачі угорських паспортів у Береговому українцям, Угорщина пригрозила ще більше сповільнити інтеграцію України до Європейського Союзу.


Українські правоохоронці порушили кримінальне провадження у зв'язку з фактами видачі громадянам України паспортів Угорщини в Береговому за статтею про державну зраду.


Також слідкуйте за "Прямим" у FacebookTwitter Telegram та Instagram.

Сообщение Угорщина припинила видавати в Україні свої паспорти – Клімкін появились сначала на Прямий Онлайн.


Источник: ukropnews.comУгорщина погодилася не роздавати свої паспорти в Україні, - Клімкін
Угорські консульства припинили видачу угорського громадянства українцям на Закарпатті та в Києві
Про це сказав міністр закордонних справ Павло Клімкін, відповідаючи в Мілані на запитання про підсумки переговорів з угорською стороною, повідомила речниця МЗС Катерина Зеленко в Тwitter.
"Угорці кажуть, що не видають зараз паспортів.

Угорські консульства припинили видачу угорського громадянства українцям на Закарпатті та в Києві

Про це сказав міністр закордонних справ Павло Клімкін, відповідаючи в Мілані на запитання про підсумки переговорів з угорською стороною, повідомила речниця МЗС Катерина Зеленко в Тwitter.

"Угорці кажуть, що не видають зараз паспортів. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, бо я пам’ятаю заяви Сійярто, коли він казав, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилось", - розповів він.

Клімкін визнав, що не може гарантувати, що Угорщина не спробує продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття на своїй території.

"Я, на жаль не можу гарантувати, що вони не спробують продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття у себе, в Угорщині – на угорській території ми їхні дії не можемо контролювати. Але для нас це питання абсолютного принципу – що у своїх консульствах на нашій території вони за визначенням не можуть цього робити", - пояснив міністр. Прес-підхід Міністра @PavloKlimkin на полях #OSCEMC18 у Мілані Minister @PavloKlimkin speaking to journalists on the https://t.co/XXwzTnJ1p5 — Kateryna Zelenko (@KaterynaZelenko) 6 декабря 2018 г. • Олег Пономарь

 • Олег Пономарь

 • АндрС–й ОлексС–С”нко

 • Прес-центр штабу АТО

 • Юрий Бирюков

Источник: ukropnews.comУгорський паспорт більше неможливо отримати на території України
Угорські консульства припинили і не будуть відновлювати процедуру видачі угорського громадянства українцям на території своїх консульств на Закарпатті та в Києві.

Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін, пише "Українська Правда".

Минулого тижня в Києві пройшли українсько-угорські консульські консультації, а 6 грудня у Мілані відбулася зустріч глав МЗС. Міністр підтвердив, що на цих зустрічах Угорщина офіційно погодилася на припинення попередньої паспортної практики.

Угорці кажуть, що не видають зараз паспортів. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, бо я пам’ятаю заяви Сійярто, коли він казав, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилось, – додав Павло Клімкін.

Міністр додав, що угорське законодавство про спрощене надання громадянства закордонним угорцям зберігається, і процедура може бути продовжена за кордоном України.

Я, на жаль не можу гарантувати, що вони не спробують продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття у себе, в Угорщині – на угорській території ми їх дії не можемо контролювати. Але для нас питання абсолютного принципу – що у своїх консульствах на нашій території вони за визначенням не можуть цього робити, – пояснив міністр.

Більше того, голова МЗС повідомив, що Україна запропонувала Угорщині підписати угоду про уникнення подвійного громадянства, але відповіді не отримала.

У чому полягає скандал з угорськими паспортами?У вересні 2018 року стало відомо про те, що громадянам України видають паспорти Угорщини. У мережу потрапило відео, на якому знято як мешканці Берегова отримують громадянство та присягають на вірність Угорщині. Також новоспеченим підданим Угорщини рекомендували приховувати факт подвійного громадянства від української влади. Це спричинило дипломатичний скандал. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що видача угорських паспортів не суперечить законам України. • Олег Пономарь

 • Олег Пономарь

 • АндрС–й ОлексС–С”нко

 • Прес-центр штабу АТО

 • Юрий Бирюков

Источник: fakty.ictv.ua

Про це заявив глава МЗС України Павло Клімкін під час міністерсткой зустрічі ОБСЄ в Мілані, пише УНН.


– Кажуть, що вони вже не видають ці паспорти і не будуть. Це вже добре, тому що раніше Петер Сійярто говорив, що видача угорських паспортів на нашій території не суперечать українському законам. Зараз це за визначенням закінчилося, – сказав Клімкін.


За словами міністра, Україна не може бути впевненою, що Угорщина не видаватиvt паспорти українським громадянам на території своєї країни.


Клімкін наголосив, що для України це питання принципу, що у своїх консульствах в Україні Угорщина за визначенням не може видавати нічого такого, як угорські паспорти.


До речі, на цій зустрічі Клімкін також зазначив, що РФ допустила консулів до затриманих українським морякам.


Нагадаємо, Угорщина заявила, що не відмовиться від блокування комісії Україна-НАТО.


Источник: politerno.com.ua

Угорські консульства на території України припинили і не будуть відновлювати процедуру видачу угорського громадянства громадянам України на території своїх консульств на Закарпатті та в Києві.


Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін, відповідаючи в Мілані на запитання про підсумки переговорів з угорською стороною, повідомляє ЄП.


Як відомо, на минулому тижні в Києві пройшли українсько-угорські консульські консультації, а 6 грудня у Мілані відбулася зустріч глав МЗС.Клімкін підтвердив, що на цих зустрічах Угорщина офіційно погодилася на припинення попередньої паспортної практики.


“Угорці кажуть, що не видають зараз паспортів. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, бо я пам’ятаю заяви Сійярто, коли він казав, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилось”, – розповів він.


Клімкін визнав, що угорське законодавство про спрощене надання громадянства закордонним угорцям зберігається і процедура може продовжитися за кордоном України.


“Я, на жаль не можу гарантувати, що вони не спробують продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття у себе, в Угорщині – на угорській території ми їх дії не можемо контролювати. Але для нас питання абсолютного принципу – що у своїх консульствах на нашій території вони за визначенням не можуть цього робити”, – пояснив міністр.


Він також повідомив, що Україна запропонувала Угорщині підписати угоду про уникнення подвійного громадянства, але не отримала відповіді Будепешта на свою пропозицію.


Раніше ми повідомляли, що через паспортний скандал, який виник після оприлюднення відео роздачі паспортів у Береговому, Угорщина пригрозила ще більше сповільнити інтеграцію України до Європейського союзу.


Прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер заявив, що громадяни України не скоюють злочин, коли не повідомляють про те, що вони уже мають паспорт іншої країни. Про це нібито заявив сам міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Нью-Йорку Петеру Сійярто.


 


Источник: tyzhden.ua

Угорщина припинила процедуру видачі угорського громадянства українцям на території своїх консульств в Закарпатській області та Києві. Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін. "Угорці кажуть, що не видають зараз паспортів. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, бо я пам'ятаю заяви Сіярто, коли він казав, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилось", – заявив він. За його словами, угорське законодавство про спрощене надання громадянства закордонним угорцям зберігається і процедура може продовжитися за кордоном України. "Я, на жаль не можу гарантувати, що вони не спробують продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття у себе, в Угорщині – на угорській території ми їх дії не можемо контролювати. Але для нас питання абсолютного принципу – що у своїх консульствах на нашій території вони за визначенням не можуть цього робити", – пояснив глава МЗС. Водночас він зазначив, що Україна запропонувала Угорщині підписати угоду про уникнення подвійного громадянства, але не отримала відповіді Будапешта на свою пропозицію. Як повідомлялося 22 листопада, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що вважає, що видача угорських паспортів громадянам України нібито не суперечить українським законам.  Нагадаємо, 4 жовтня Україна повідомила послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню, що оголосила угорського консула Дьорда Ваша в Береговому персоною нон-грата. Своєю чергою Сійярто заявив, що Угорщина висилає українського консула. Зокрема, він викликав українського посла  у Будапешті і повідомив, що у консула є 72 години, щоб залишити Угорщину в якості пропорційної відповіді. 5 жовтня стало відомо, що Міністерство закордонних справ Угорщини висилає з посольства України в Будапешті українського дипломата Дмитра Керечанина. 19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою.  Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. Він також заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини. 20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.


Источник: ukropnews.comУгорщина більше не видає паспорти українцям - МЗС
В угорських консульствах в Україні припинили надавати громадянство місцевим жителям.

В угорських консульствах в Україні припинили надавати громадянство місцевим жителям.

Консульства Угорщини в Україні припинили видачу угорських паспортів громадянам України на території своїх консульств у Закарпатті та в Києві. Про це в четвер, 6 грудня, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє Європейська правда.

Він також зазначив, що Угорщина не буде відновлювати цю практику. Клімкін повідомив про це в Мілані після зустрічей глав МЗС, відповідаючи на питання про підсумки переговорів з угорською стороною.

Як відомо, минулого тижня в Києві відбулися українсько-угорські консульські консультації, а 6 грудня в Мілані відбулася зустріч глав МЗС. Клімкін підтвердив, що на цих зустрічах Угорщина офіційно погодилася на припинення попередньої паспортної практики.

"Угорці кажуть, що не видають зараз паспорти. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, тому що я пам'ятаю заяви Сійярто, коли він говорив, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилося", - розповів він.

Читайте на УкропНьюс:

Клімкін визнав, що угорське законодавство щодо спрощеного надання громадянства закордонним угорцям зберігається, і процедура може тривати за межами України.

"Я, на жаль, не можу гарантувати, що вони не спробують продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття у себе, в Угорщині - на угорській території ми їх дії не можемо контролювати. Але для нас питання абсолютного принципу - що в своїх консульствах на нашій території вони не можуть цього робити ", - пояснив міністр.

Він також повідомив, що Україна запропонувала Угорщині підписати угоду про уникнення подвійного громадянства, але не отримала відповіді Будапешта на свою пропозицію.

Нагадаємо, декількома днями раніше Клімкін заявив, що Київ і Будапешт налагоджують відносини.

Нагадаємо, конфлікт між Будапештом і Києвом розгорівся після прийняття закону України Про освіту, який визначає українську мову основною в освітньому процесі.

Читайте також на УкропНьюс:

У вересні ситуація загострилася після того, як у ЗМІ з'явилося відео, на якому громадяни України в угорському консульстві в Берегово отримують угорські паспорти. При цьому в обмін на присягу вірності Угорщині їх закликають приховувати цей факт від української влади. Реакцією Києва на інцидент стало оголошення угорського консула персоною нон-грата. Пізніше аналогічне рішення про висилку українського консула прийняв Будапешт. • Олег Пономарь

 • Олег Пономарь

 • АндрС–й ОлексС–С”нко

 • Прес-центр штабу АТО

 • Юрий Бирюков

Источник: narodna-pravda.ua


Угорські консульства, що працюють на території України, припинили процедуру видачі угорського громадянства українцям і не будуть її відновлювати.Про це пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Європейську правду”.


Так, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, відповідаючи в Мілані на запитання про підсумки переговорів з угорською стороною, уточнив, що це стосується консульств Угорщини в Закарпатті та в Києві.


“Угорці кажуть, що не видають зараз паспорти. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, тому що я пам’ятаю заяви [Петера] Сійярто (глава МЗС Угорщини, – ред.), коли він говорив, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилося”, – заявив він.


Клімкін додав, що угорське законодавство щодо спрощеного надання громадянства закордонним угорцям зберігається. Так, процедура можлива за межами України, в Угорщині, на що Київ ніяк не може вплинути.


Міністр додав, що Україна запропонувала Угорщині підписати угоду про уникнення подвійного громадянства, але не отримала відповіді Будепешта на свою пропозицію.


Нагадаємо, раніше глава Міністерства закордонних справ (МЗС) Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна продовжить блокувати проведення засідань Комісії НАТО-Україна доти, “поки Україна не припинить систематичні порушення прав угорської громади”.


The post Угорські паспорти на Закарпатті: Будапешт пішов на несподіваний крок appeared first on Народна Правда.


Источник: tyzhden.ua

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив про прогрес у переговорах з українською стороною, а саме – про певний сприятливий поступ щодо нормативного врегулювання проблем угорської меншини в Закарпатській області та загальних питань двосторонніх угорсько-українських стосунків. Про це він заявив після зустрічі з главою МЗС України Павлом Клімкіним у Мілані. Зокрема, Сіярто повідомив, що Верховна Рада України включила до порядку денного процедуру голосування стосовно продовження перехідного періоду вступу в дію нового освітнього закону.  Однак, за його словами, це ще не гарантія того, що голосування відбудеться. Він нагадав, що дві попередні такі ініціативи завершилися безрезультатно. "Ми також позитивно оцінюємо намір відкрити у містах Шіофок і Тернопіль почесні консульства (України та Угорщини – Ред.) на взаємній основі", – наголосив глава угорського МЗС. Водночас він повідомив, що в Києві нарешті розпочав роботу новий посол Угорщини. Також сторони домовилися продовжити щоденний графік роботи КПП на ділянках кордону Косино-Барабаш та Дзвінкове-Лоня і створити два додаткові КПП. Як повідомлялося 22 листопада, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що вважає, що видача угорських паспортів громадянам України нібито не суперечить українським законам.  Нагадаємо, 4 жовтня Україна повідомила послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню, що оголосила угорського консула Дьорда Ваша в Береговому персоною нон-грата. Своєю чергою Сійярто заявив, що Угорщина висилає українського консула. Зокрема, він викликав українського посла  у Будапешті і повідомив, що у консула є 72 години, щоб залишити Угорщину в якості пропорційної відповіді. 5 жовтня стало відомо, що Міністерство закордонних справ Угорщини висилає з посольства України в Будапешті українського дипломата Дмитра Керечанина. 19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою.  Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. Він також заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини. 20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.