• "Жорстка система контролю": Туреччина заборонила захід у порти суднам з окупованого Криму

"Жорстка система контролю": Туреччина заборонила захід у порти суднам з окупованого Криму

. \\ АТО

Источник: 5.ua

Керівництво Палати судноплавства Торгово-промислової палати Туреччини направило всім суб`єктам морських перевезень і портового бізнесу країни циркулярного листа щодо заборони приймати судна з Криму, повідомила на своїй сторінці в Facebook прес-секретар генпрокурора України Юрія Луценка - Лариса Сарган.


Повідомляється, що за результатами візиту Луценка до Анкари 6 жовтня керівництво Палати судноплавства Туреччини направило своїм морським перевізникам і керівництву портів циркулярного листа з вимогою "вжити заходів із урахуванням зовнішньої політики нашої країни, пов`язаної з обмеженнями, накладеними на заходи суден у порти Криму".


"Турецьким портам, морським агентам, операторам і судновласникам офіційно повідомляється про те, що "судна, що прибувають із Криму та його портів, не пропускаються до Туреччини, а дозвіл на відплиття з портів цього регіону не надається", - пише Сарган.


За її словами, в Туреччині запроваджується жорстка система контролю суден, у тому числі їх документації. Так, керівництво портів зобов`язують вимагати від суден докази того, що останньою точкою їх відбуття не був кримський порт і вони не вирушають до Криму. Порти не мають права оформляти мита, портові й торгові документи, що мають на собі позначку "Крим".


Сарган зауважила, що ці правила поширюються на всі без винятку судна, незважаючи на їх власників, прапори країн і завантаженість.


Як повідомляв 5.UA, Туреччина відстоюватиме права жителів Криму й кримських татарів.


Дивіться також фотогалерею за темою:Источник: glavcom.ua

Керівництво палати судноплавства торговельно-промислової палати Туреччини спрямувало всім суб’єктам морських перевезень та портового бізнесу циркулярного листа «Визначені принципи судноплавства у регіонах Чорного моря і Криму», в якому забороняється портам приймати судна з окупованого Криму. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури.


Таке рішення було прийнято Туреччиною за результатами візиту генерального прокурора України Юрія Луценка до Анкари 6 жовтня 2017 року.


Так, відповідно до листа, турецьким портам, морським агентам, операторам та судновласникам офіційно повідомляється про те, що «судна, що прибувають з регіону Криму і його портів, не пропускаються у нашу країну (Туреччину), а дозвіл на відплиття з портів цього регіону не надається».

Крім того, запроваджується жорстка система контролю. «Контроль забезпечується шляхом запиту від суден документів про вихід з останнього порту, а також записів бортового журналу щодо виходу з останнього порту, для супроводу суб’єкта під час повідомлення керівництвом портів про прибуття суден з чорноморських портів, а також проводиться контроль через використання усіх доступних систем і відкритих ресурсів (AIS тощо) для перевірки того факту, що кораблі прибули з вказаних портів… Більше того, керівництво порту повинне отримати письмове зобов’язання у формі: «Цим ми заявляємо і підтверджуємо, що останньою точкою відбуття цього судна, яке звертається до нашого порту, не є кримський порт, воно не прямує з цього порту у кримські, жодні дії не вчиняються щодо мита, портових і торгових документів, що мають на собі позначку «Крим»… У разі встановлення протилежного факту щодо будь-чого вказаного вище, усі портові витрати і юридична відповідальність лягає на наш орган», - йдеться в листі.


Повідомляється також, що цей контроль та супровід проводиться особисто керівництвом кожного турецького порту. Запровадження такої процедури є наслідком поширеної практики, коли судна-порушники останнім часом масово вказують турецьким морським та портовим органам неправдиву інформацію про порти призначення.


Особливо зазначається, що «ці дії застосовуються повністю і без винятків, незважаючи на власника, прапори суден і те, є вони завантаженими, чи ні».


За умов виконання цього припису, турецькі портові органи можуть впливати на всі без винятку судна, що прямують протокою Босфор.


Читайте також статтю про візит президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до України.

Источник: replyua.net

За повідомленням прес-секретаря Генерального прокурора України Юрія Луценка Лариси Сарган, візит її керівника до турецької столиці на минулому тижні призвів до несподівано позитивного для нашої держави результату, - про це інформує новинний портал replyua.net з посиланням на допис, опублікований речницею в соціальній мережі. Так, Сарган нагадує, що шостого жовтня цього року Луценко перебував у Анкарі з офіційним візитом. Результатом цього візиту став циркулярний лист, який розіслала на адресу всіх суб’єктів морських перевезень Палата судноплавства ТПП Туреччини. У документі під назвою «Принципи судноплавства у регіонах Чорного моря та Криму» турецькі чиновники зауважили, що необхідно вжити заходів, пов’язаних із напрямками зовнішньої політики Анкари, а саме – суворо дотримуватись обмежень, які стосуються заходів у кримські порти. Відтак, судна,які побували в портах окупованого Криму, не допускаються до Туреччини, а турецькі судна не можуть отримати дозвіл на відплиття до цього регіону. Але документ примітний тим, що містить не тільки декларації, а і передбачає наявність жорсткої системи контролю. Контролери будуть звіряти записи суднового журналу та відомості з відкритих джерел про те які порти відвідували певні судна. Особливо важливою є вказівка на те, що ці дії застосовуються до всіх без винятку суден, незалежно від порту прописки, які прямують через Босфорську протоку. Сарган нагадує, що однією з тем візиту Луценка до Анкари були якраз порушення міжнародного морського справа щодо відвідування портів окупованого Криму. Туреччина зреагувала блискавично, - зазначає Сарган.